Sevgi her şeyden güçlüdür Valerian.... ( Valerian: Bin Gezegen İmparatorluğu )

17 Nisan 2021 Cumartesi

İnanmak Tehlikeli Bir İştir.... Kendinize ve Sevgiye İnanın... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

İnanmak Tehlikeli Bir İştir ve Bu Tehlike Her Halükarda Şu Şekilde Sıkıntısız Olur:
Kendinize ve Sevgiye İnanmak... 

Ben ( gerekli olgunluk yaşına ulaştıktan sonra ) hiç bir zaman neden burada olduğumun cevabını bilememeyi kabul etmedim... Bilmek zorundayım, nasılları, nedenleri, gerçekleri ve ben bir gerçek olarak bazı kavramların içinde kendimi tanımlayabiliyor, yerimi görüyor, anlamlandırıyorsam ve bu kadar çevremde yaşanmışlıkların dönmesi de söz konusu iken, bu halde olmamı bile hiç gözüm görmeden, bu dünyaya nasıl geldik ve neden ve neden bilmiyoruz bunları ve bunu bizden kimin saklamaya hakkı var şeklindeki sorular ve isyanlarla geçen senelerin sonrasında ancak bulabildim kendi hakikat bilgilerimi ve şimdi paylaşmam gerektiğini düşünüyorum... Kimseye inanın demiyorum, inanmak benim için öyle zor bir konu ki, ben bunu birilerinin açıklamaları ile yapması yerine o açıklamalardan edindiğim bilgilerin ve tecrübelerin benim sorularıma verdiği cevapları tatmin etmesi sonrasında ve verilen cevapların benden neler alacağı yada bana sonrasında neler katacağı gibi bir çok düşünsel araştırma sonunda artık inanırım... 

İnanmak, gerçekten tehlikeli bir iştir, bütün kötülükler inançlarını kullanarak size ancak kötülükleri yapmaktadırlar ve bu gibi örneklerde varken asla size bir şeye inanın diyemem... Sadece açıklamalar yapabilirim.  Böyle bir medeni toplum anlayışına ulaşmışken, google gibi bir güzellik varken ve blog, ben bunların imkanlarından faydalanarak çalışmalarımı bunlara ihtiyacı olanlar için özgürce yayınlarım... 

Sizi gerçekten rahatsız edici şeyler olabilir öğrendikleriniz, çünkü hakikatler bunlar, sizin anlayışınıza göre şekillenemezler, sizler hakikatlere uymak zorunda olmalısınız çünkü tek olan hakikat ile doğru olanı yaşama fırsatı bulabiliriz. Birilerinden duyduğun gibi bilgiler olmayıp, anladığında seni çevreleyen yalanların gerçek yüzünü görerek aslında bulunduğun alanlarda nasılda çaresiz ve bilgisiz ve bu şekilde kasıtlı olarak bırakıldığını anlamaktasın ve bu umursamayarak kendine güvenle gezmelerin, tozmaların, anlamamaların işte bu kasıtlı düzenle bize bu gerçekleri açıklamamak adına yapılandırılmış bu düzeneğe bizleri getirenlerin oyunu...

Sistemsel Yaşam Alanıdır Dünya, Varlıkların Kendilerini Tanımalarına ve Bilmelerine Engel Olmak için Hazırlanmış Aldanmaların Yaşandığı Sistemsel Yaşam Alanı Dünyası...

Sayıların ve Matematiğin Sonsuz Şekilde İlerleyen Bilgisinin Gücü... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler


Sayıların ve Matematiğin Sonsuz Şekilde İlerleyen Bilgisinin Gücü

Dünya şartlarında en yüksek sayı birimi olarak varsayılan sonuç 10 üzeri 10 üzeri 100 şeklinde ifade edilmektedir ve aslında bu artışın içinde bazı sırlar gizlidir. Sayıları bu şekilde arttırdıkça sonsuzluk denilen kavram boyunca ilerleyen sayılar başka türlü ve çeşitte enerjiler açığa çıkarmaktadır ve bu konudaki ilerlemede dünya şartlarında sınırlandırılmıştır. Belki bu oranın üzerine de çıkabilecek zamanlar gelebilecektir ancak çok daha ileri sayıların hesaplandığı, matematiksel olarak belirlendiği durumlarda yeni enerjiler ortaya çıkmaktadır ve bu enerjiler tanımlanarak içlerinden yeni erdemler bulunmaktadır. Çünkü bu ilerleyiş sayesinde hiç bilinmeyen düşünsel bir alanla ve daha da ilerisinde alanlarla temas etme imkanı bulunmaktadır. 

Gelecek zamanlarınızda, yani kısıtlanmadan kurtulmuş özgür zamanlarda matematiğin bu özelliğini kullanarak yepyeni bilgiler elde edebilirsiniz. Bilgilerin enerjileri yapılandırdığı bir ortamda sayıların bu kadar ilerlediği zaman enerjinin yapısındaki değişiklik bu oluşumun nasıl sağlandığını açıklayıcı özelliklerde olur.

Geometa Erdemsel Özelliği, Geometri ve Matematik Erdemsel Özelliği, Geometri ve Matematiğin Felsefi Tanımı

Asıl Önemli Olan Zihindeki Özgürlük Kavramını Yaşatmaktır..../ Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Asıl önemli olan zihindeki özgürlük kavramını yaşatmaktır. 

Dünya şartlarındaki imkansızlıkların sağladığı özgür olamama durumları yanıltıcıdır, bunun aksine zihinde özgürlük bu konuda varlıklar için tam özgürlük zamanı gelene kadar gereken tatmini sağlar. Asıl önemli olan zihindeki özgürlük kavramını yaşatmaktır. 

Bazı fikirlerin, inançların varlıkların özgürlüğünü kısıtlamasına izin vermek, özgürlüğü varlıkların yaşaması önündeki engellerdir. Ve dünya şartlarında bir çok ideoloji, fikir, inanç, bilgi varlıkların özgürlüklerini kısıtlayıcı türden düzenlenmiştir ve bunlara inanan varlıklar, kendi özgürlüklerini kısıtlamış ve özgür irade kavramını tam anlamı ile yaşatamamış olurlar. 

Özgürlük kavramı bu sonsuz var oluş içinde kendisini tanımaya çalışan varlıklar için iradelerini de etkileyen özellikleri ile tamamen anlaşılması ve yaşatılması gereken bir kavramdır. Bu özel ve güzel özellikleri ile özgürlük, sevgiyi tamamlayan erdemlerden biri olarak varlıklar arasında yaşatılır. 

Özgürlük Erdemsel Özelliği, Özgürlük Nedir? Özgürlüğün Felsefi Tanımı

Neden? :)

Nereden geldin, nereye gideceksin sorusu doğumun ve ölümün ile ilgilidir ve doğanların nereden geldiğini bilmeden, ölenlerin nereye gittiğini bilmeden ve onlara gelince el sallayıp öpüyor, giderken el sallayıp ağlıyor, sonrada bu kısıtlı ve basit hayatı yaşamaya devam ederek, bu gidenlerin ve gelenlerin arasındaki döngüde olmamızla ilgili ne bir panik, ne bir isyan, ne bir endişe yada karşı duruş, hiç yok....

Neden? :)

Bu ne rahatlık:)

Ama önümüzden gelip gidenler için birde mezar alanları hazırlamışız, ölmesine derinden üzülüyor ancak O nereye gitti, ben nereye gideceğim peki, bu gidiş gelişler nereden oluyor, nasıl bir tuhaf aradayım ben soruları sorarak konuyu sürekli irdelemek hiç aklımıza gelmiyor... Neden:)

Evet, obsedör düşünsel alanlar ve sistemsel yaşam alanı etkileri ve tesirleriydi... Geçti... Ama şimdi şöyle bir bakınca halimize gülmeye başlıyorum... Neden:)

Sistemsel Yaşam Alanıdır Dünya, Varlıkların Kendilerini Tanımalarına ve Bilmelerine Engel Olmak için Hazırlanmış Aldanmaların Yaşandığı Sistemsel Yaşam Alanı Dünyası...

Dans İle Bir Konu Anlatılabilir, Bir Şeyden Bahsedilebilir.../ Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Dans, izleyenden çok edene haz veren bir durumdur. Kendi kendine kimse görmeden bile varlıklar saatlerce dans edebilir ve bu O'nun için oldukça haz verici olur. Dans ile bir konu anlatılabilir, bir şeyden bahsedilebilir. Sanatın bir kolu olan dans, varlıklar için oldukça çeşitli ve görsel güzellikleri olan bir özelliktir. 

Dans, müzik ile bir uyum içinde ritmik ve karışık hareketler uygulayarak ve bunları bir düzenle yaparak estetik, hareketli, kararında ve yerine göre coşkulu yada başka duygu halleriyle bir uyum içinde bedensel ve ruhsal bir ifadelendirme şeklinde olma halidir. 

Bedensel özelliklerin bu uyumla çalışmasıdır ve oldukça haz verici bir yetenektir, özelliktir. Müziğin melodilerine ve ritmine uyum sağlayarak yapılan hareketler dans olarak ortaya çıkar ve bu uyum sırasında müzik gibi etkileyici olabilme imkanı yaşatılır.

Müzik, melodilerle sesin etkileme durumu ise dans da hareketlerle müziği ve bedenini kullanarak etkileyici olma ve hazlar alma uygulamasıdır. 

Dans Erdemsel Özelliği, Dans Nedir? Dans Erdeminin Felsefi Tanımı

Sevginin Yaşatılması Adına En Önemli Birlik ve Beraberlik Unsuru Oluşturan Barış Erdemsel Özelliği... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Sevginin Yaşatılması Adına En Önemli Birlik ve Beraberlik Unsuru Oluşturan Barış Erdemsel Özelliği

Barış, ilgili alanların, varlıkların, organizasyonların ve benzeri oluşumların birbirleri arasında kesinlikle olumsuz eylemlerin yaşatılması olumsuzluğunun bulunmadığı bir şekilde ilişkiler içerisinde bulunabilme erdemidir. Düşmanlıklar, savaşlar, kavgalar ve benzeri olumsuz eylemler barışların bulunduğu alanların, varlıkların bulunduğu yerlerde olmazlar, nitekim barış erdemi ile birlikte bir düzenlilik meydana gelmiştir ve herkes bulunduğu alanda başkaları ile olumsuzluklara neden olmayacak şekilde yaşamayı başarmış olur. 

Barış bir kural gibide yaşatılmaktadır. Barışın olduğunun düşünülmesi ve yaşatılması, huzurun başlangıcı olan adımların atılması anlamına gelir. Varlıklar, alanlar, organizasyonlar arasında sorunların bittiğini de temsil eden barış erdemi, küsmenin sona erdirilmesi, savaşların ve düşmanlıkların bitirilmesi, kavgaların ve kaosların hiç yaşanmaması,  güvenli bir çevrenin oluşturulması gibi bir çok faydalı yapılanmayı sağlayıcı özelliklerdedir. Barış içinde yaşanıldığı zaman, işte o zaman var olmak anlamlı hale gelir ve erdemlerin ve imkanların tadı çıkarılarak yaşama imkanı bulunulur. 

Barış Erdemsel Özelliği, Barış Nedir? Barışın Felsefi Tanımı

Çalışarak Ortaya Çıkarılan Kıymetli Şeyler... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Özellikle bu dünyada kıymetli şeyler çalışarak ortaya çıkarılması şeklinde bir tarzda yapılanmışlardır. 

Çalışarak varlıklar gelişirler, gelişimin en gerekli sebebidir çalışmak. Varlıkların yaşamının geleceği için düşünülen projeler, idealler tamamen çalışma erdeminin sonucu olarak bir düzen içinde ortaya çıkarılır. Çalışarak yanlışlar bulunur, çalışarak doğrular anlaşılır. 

Yenilikler, düzen, gelişim her zaman çalışarak elde edilen sonuçlarla belirlenir. Çalışmak, ilgili olunan konuya dair emekler sarf etmenin dışında da içeriğinde bir çok erdemi bulundurur. 

Çalışarak kişiliklerin yapılandırılması da söz konusu olur. En iyisini çalışarak bulabiliriz. En doğru sonuca çalışarak ulaşabiliriz. 

Yaşam başlı başına bir çalışmanın ürünüdür ve aynı zamanda sürekli olarak çalışan bir oluşumdur. Bir konu üzerinde çalışmadan, onunla ilgili eğrisini doğrusunu tam olarak anlayacak şekilde çaba göstermeden, o konu hakkında en verimli sonuçları alamayız. 

Çalışmak ve Çalışma Arzusu Erdemsel Özelliği, Çalışmak Nedir? Çalışmanın Felsefi Tanımı

Dünya Dışı Özellikleri İle Varlıksal Alanlarımızdan Ortaya Çıkan Güçleri Temsil Eden Orgazm Enerjisi.../ Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgller

Dünya Dışı Özellikleri İle Varlıksal Alanlarımızdan Ortaya Çıkan Güçlerin ve Varlıksal Enerjilerimizin Yapısını Temsil Eden Orgazm Enerjisi...

Bu enerji, yapı itibarı ile oldukça güçlü ve Dünya'nın seviyesi düşük olan enerjetik yapısını öteler özelliklerdedir. 

Orgazmı yaşarken bu enerjinin yapısını, özelliklerini düşünürseniz emsalsiz ve Dünya dışı bir enerjetik oluşum olduğunu gözlemleyebilirsiniz. 

Böyle bir enerji, bu kısıtlı bedenlerimizin tahrikler ve tahminler, zevkler ve heyecanlar sonrasında ortaya çıkarabileceği türden bir enerji değildir. 

Tamamen duyusal özelliğin sonuç olarak ortaya çıkardığı bir enerji şeklinde yaşanmaktadır. 

Cinsellik, akabinde orgazm varlıksal alanlarınızdaki düzensizlikleri düzene sokmakla ilgili, obsedör tesirler ve oluşumlar varsa onları yok etmekle ilgili, varlıksal enerjilerinize bakım yapmakla ilgili olarak sayabileceğimiz bir çok faydası bulunmaktadır. 

Herkesin cinsellikten anladığı ve yaşadığı, aldığı zevkler ve orgazm enerjisi birbirinden farklıdır, bu duyusal özelliğin bilgi ve tecrübesinden ve aynı zamanda varlığın sevgi ile uyumlu olan yapısından kaynaklanmaktadır. 

Bir sevgi varlığının cinsellikten aldığı zevk ve tatmin, aksi şekilde var olan varlıklarınki ile kesinlikle aynı değildir. 

Görünüşte ikisi de cinsellik yaşıyor gibi görünse de, hissettikleri, algıladıkları, yaşadıkları aynı değildir. Bu duyusal özellikte zaman gibi tamamen varlıkların kendi bilgi ve tecrübelerine göre kendisini düzenlemiş durumdadır. 


İçeriğinde olumsuz eylemlere dair uygulamalar olmadıktan sonra yaşanan her yöntem varlıkların kendisi ile ilgili olarak sevgiyle uyumlu sayılabilir. 

Önemli olan varlığın nelerden zevk ve haz aldığı, heyecan duyduğu, O'nu nelerin tahrik ve tatmin ettiğidir ve bu durum cinsellik duyusunda her varlığın belirlenmiş şekilde bulunmaktadır ve varlıklar bu bilgilere göre tahrik, zevk ve haz konularına odaklanmaktadırlar.

Yani heteroseksüel bir varlık ancak heteroseksüalist ilişkilerden hoşlanır ve bu O'nun için sabittir, O'nun tahrik unsurları bu başlık altında gelişir. Bir eşcinsel varlığı da yine aynı şekilde eşcinsel ilişkiler tahrik eder ve ne yapsa da başka şekilde cinselliğini yaşayamaz. Aseksüeller, trans bireyler, biseksüeller ve kendisi için içeriğinde olumsuz eylemleri barındırmayacak şekilde cinsellik oluşturmuş olan bütün seçimler, yine aynı örneklendirme ile ifade edilebilir. 

Cinsellik Nedir? Cinsellik Duyusal Özelliği

Bilgileriniz Sizleri İfade Eden Yapılandırma ve Oluşum Mekanizmalarınız Olarak Çalışan Varlıksal Parçalarınızdır... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Bilgiler, bu yaratılış içindeki sizi yapılandıran ve sizi siz yapan anlamları sizin alanlarınızda sabitleştirerek onları yok edilemez yapan ve daha bir çok özellikleri ile çalışan, etkileyen, koruyan, açıklayan, anlatan ve oluşturan mekanizması ile varlıkların her istediğinin oluşturulabilmesi özgür iradesinin bir sonucu olarak kendi alanlarında yaptığı özgür ve kimsenin karışamayacağı uygulamalarıyla varlıkları ifade etmektedirler.

Bilgiler, kendilerini üreten varlıklara bir sorumluluk, bir bağ oluşturur. Varlıklar için bilgiler kendisinden parçalar şeklinde ve oluşturulduğunda içeriğindeki anlamı yaşatması özelliği ile oldukça önemli olarak sayılırlar. Kötü bilgi oluşturanların kendilerinde de kötü parçalar oluşturduğunu söyleyebiliriz. 

Bu kötü bilginin kendisine olan bağı, bilgiyi yok edene kadar kendisinde de yaşar. Sanmamalı ki yazdığı alanı etkilemesi ile ilgili olur sadece. Bu ve benzeri bir çok olumsuzluğa sebep olduğu için kötü bilgilerin oluşturulmasını varlıklar bütün alanlarında yasaklamalıdırlar. İyi bilgileri oluşturmakta bu açıdan son derece zararsız ve aksine varlığa faydası olacak özelliklerde çalışmalar olur. İyi bilgi oluşturdukça daha da verimli, sağlıklı, düzenli oluşumları kendisinde yapılandıran bir varlık olmaya başlanır. 

Bilgi Nedir? Bilginin Evrimi ve Özellikleri, Bilginin Felsefi Tanımı, Bilgi Duyusal yada Erdemsel Özelliği

♫ Sinematik Müzik, A Fallen Cowboy, Sir Cubworth, Cinematic Music, Cinem...

16 Nisan 2021 Cuma

Anti Obsedörlük Erdemi, İyiliklerin En Güvenilir Hali... Anti Obsedör Vil Solivyes

Anti Obsedörlük Erdemi, İyiliklerin En Güvenilir Hali, Varlıkları ve Varlıksal Alanları Koruyan, Kurtaran ve Varlıkların Kendilerini En Kötü Olanlardan Bile En İyi Şekilde ve Bütün Hatları İle Savunan Yeni Bir Karakteristik Özellik, Duruş, Sıfat, Anlam ve Hayata Bakış Açısı Olarak Vil Solivyes'in Kendisini de Tanımlamak İçin Kullandığı Baş Erdemlerden Biri Şeklinde Sevginin İçinde Güvenle Bulunur.

Obsedörlerin nasıl yok olma hali yaşayan varlıklar olarak sizlerin peşinde olduğunu daima hatırlatan, onların oyunları ile düzenlenen sahte yaşam alanlarının içerisinde sizler içinde bir yaşam oyunu düzenlenmesine izin vermeyen, iradenizin kesinlikle obsede edilmesinin söz konusu olmayacağı erdemleri sizin yeri ve zamanı gelince algılayarak yaşamanızı sağlayan, varlıksal özelliklerinizin yerlerini bilerek onların sadece sizin hakkınız olan özelliklerde oluşumlar olduğunu bildiren ve bir şeyin antisi demek, o şeyin tam tersi olacak şekilde ve bulunduğu yerde anti olduğu konunun da anlamını yaşatması ile obsedörlüğün tam zıttı olacak şekilde çalışmalar yapan ve bu özellikleri ile erdemleri koruyan ve size, tüm varlığınıze en faydalı olan erdem olarak varlıklarda tezahür eden yeni tanımlama, sıfat, varlıksal erdemdir. 

Anti obsedörlük, sizin iradenizi teslim almaya çalışan ve bu yolla sizleri kullanmak isteyen her şeyin önünde durabilmenizi sağlayan harika bir erdemdir. 

Anti Obsedörlük Erdemsel Özelliği, Anti Obsedörlük Nedir?, Anti Obsedör Olmak Ne Demektir 

Arzulanarak İstenildiği Zaman Çok Daha Güçlü Bir Şekilde İlgili Konu Yada Durum Yaşatılır... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Arzu, bir olayı, durumu kendisine özel olan hisleri ve duygusu ile birlikte, bu his ve duyguların anlamları ile yaşatıldığı, enerjetik bir isteme durumudur. 

İstekler akla ve mantığa uygun gelecek şekilde olmanın dışında birde arzulanarak istenildiği zaman çok daha güçlü bir şekilde ilgili konu yada durum yaşatılır, istek uygulanması ile ilgili çok daha etkili olur. Bir çok konuya göre değişen arzu çeşitleri vardır.

Arzu Duyusal Özelliği, Arzu Nedir? Arzulamak Nasıl Olur? Arzunun Felsefi Tanımı

Sevgi Ahlakıyla Yaşamak... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Sevgi Ahlakıyla Yaşamak

Ahlak, bir varlığın kendisine ait bilgi ve tecrübeler sonucunda ortaya çıkan karakteristik özelliklerle, davranışları ile yaşama halidir ve bu tanımla sevgi ahlakı da, sevgiyi tamamlayan olarak ifade ettiğimiz '' İyi Bilgiler, Erdemsel ve Duyusal Bilgiler Bütünlüğü '' açıklamalarının içerisinde yazan listelerdeki ve tanımlardaki bilgilerin uygulanması halidir dersek, sevgi ahlakı da, bu bilgileri tecrübeler olarak uygulamayı başaranların sonrasında tamamen bu bilgilerin etkisinde ve tecrübesi ile gelen yaşanmışlıkları sayesinde bir ahlaki durumu oluşur ve tamamen sevginin kendisinde uygulamaya geçen halinin ahlaki şekilde uygulanmasını ifade eder. 

Zevkin Olduğu Yerde O Şeyden Kesinlikle Memnun Kalınır. Zevk, Memnun Edicidir. / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Zevkin olduğu yerde o şeyden kesinlikle memnun kalınır. Zevk, memnun edicidir. 

Zevk, bir varlığın odaklandığı ve ilgili olduğu o konu hakkında sonrasında ve öncesinde hazlar, tatlı heyecanlar, mutluluklar ve var olduğunu kıymetlendirmesine neden olan etkileri yaşatan özellikte uygulamaları ile zamanın her saniyesinin çok güzel ve yaşamakla ilgili olarak istekle geçmesine neden olan bilgisinin hissi ve duygusal sonucudur. Zevkin olduğu yerde o şeyden kesinlikle memnun kalınır. Zevk, memnun edicidir. 

Zevk almak demek memnun olduğu olayları kesinlikle yaşadığı anlamını doğurur ve nerede zevk alınmakla ilgili bir konu varsa, oradaki her şey halinden memnundur, razıdır, mutludur. Zevk mutluluk vericidir. Zevkler, aşırı mutluluğun duygusal açıdan yaşanması ile bir aracı olarak yapılandırıldığı şekliyle o konu ile ilgili istekler, memnuniyetler, mutluluklar yaratır ve bu şekilde genellikle kullanılır. 

Zevk, Haz, Coşku, Heyecan Duyusal Özelliği - Zevk Nedir? Haz Nedir? Coşku Nedir? Heyecan Nedir?

Oysaki, Sürekli Mutluluk Hali İle Neden Yaşamayalım? / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Aynı zamanda bu mutluluk, varlıksal alanlarınızda zamanınızın sizi memnun edecek şekilde geçmesini sağlaması özellikleriyle enerjetik bir hal oluşturur. 

Mutluluğunuzun durumuna göre zevk, haz, hüzün, neşe gibi erdemleri bu duyusal özelliğiniz mutluluğunuzla bütünleştirerek size hissettirir, yaşatır. Bu durumda mutlu olmanız için size gereken mutluluğunuzun kaynağı olan bilgilerdir. Bu duyusal özelliğimizde dünya hayatı nedeni ile kısıtlanmış şekilde ve özellikleriyle sadece elde ettiğimiz bilgiler ve yaşadığımız olaylar sonrasında ortaya çıkması ile ilgili olarak yapılandırılmıştır.

Oysaki, sürekli mutluluk hali ile neden yaşamayalım? 

Mutluluk duyusal özelliğimiz, bizim var olduğumuz için elde ettiğimiz yaşama sevincini mutluluk kaynağı olarak neden ele almasın? Çünkü var olduğumuza gerçekten sevinecek kadar donanımlı ve bilgili hayatlarımızın olmadığı gibi sürekli olumsuzlukların etkisi altında olan bir duyusal özelliğimiz var, mutluluk ve sevinç adı altında. Bu dünya hayatından kurtulduktan sonra mutluluk duyusal özelliğinizin sayesinde sürekli mutlu olma hali yaşamanız kaçınılmaz olur. 

Mutluluk, Sevinç Duyusal yada Erdemsel Özelliği

Eğlence Erdemsel Özelliği, Eğlence Nedir? Eğlencenin Felsefi Tanımı / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Eğlence Erdemsel Özelliği, Eğlence Nedir? Eğlencenin Felsefi Tanımı

Eğlence, bir olaydan, durumdan, konudan aşırı memnun olma haliyle ortaya çıkan yaşama sevinci, neşelerin heyecanlarla karışarak anların, zamanların varlığı memnun edecek şekilde geçmesidir. 

Eğlenirken mutluluk ve sevinç çok belirgin bir şekilde varlıkta kendini belli eder. Memnun olma durumu, içeriğinde keyifli anlarında yaşanmasının katkısıyla, keyif, mutluluk, sevinç bileşkesinden ortaya çıkan ve yaptığı şeyi yapmaya devam ederken bunu sürekli kılabildikleri bir erdemdir. Eğlence için genellikle bir araç söz konusu olur ve bu hareket ve davranışlar şeklindeki tanımlara da araçlar ifadesi girmektedir. Mesela oyunlar, mesela rahatsız etmeyen şakalar, mesela yarışmalar, yada eğlenceli sohbetler... şeklinde herkes için eğlence şeklide farklı anlamları içermektedir ve bunu da yine kendi olma duyuları ve diğer duyularındaki bilgilerindeki etkileri ile karar verirler.

Bu araçlar olmadan eğlence, etkisi şeklinde bir durum yapısına uygun değildir. Eğlence fikrini üzerinde yaşatması gereken bir araç olur, bu araç davranışlar olarak da ele alınabilir demiştik ve o araç ile o varlık eğlenmeyi tadar ve herkesin kendi olma bilgisinin içeriğine göre nelerin eğlenceli gelip gelmediği değişkenlik gösterir. 

Eğlence, yaşam halinin vazgeçilmez yaşama şekillerinden, erdemlerinden biridir ve yaşamın hemen hemen her alanında eğlenceli oluşumlar görmek çok mümkündür. Anlar, en iyi eğlenceli şekilde tadını çıkarır, yada benzer olumlu erdemlerin yaşatılması ile. 

Eğlence,  var olduğun her an için memnun olma durumudur. Gülmek, güldürmekte çoğu zaman eğlenceye dahil olan, onu daha da ileri sevinç haline sokan bir erdem olarak etkisini yaşatır. Eğlence aynı zamanda bir durum ile ilgili olarak o durumun keyfini çıkarabilme yeteneğidir ve bu özellikleri ile varlıklar çalışırken bile eğlenebilir, eğlenirken bir çok başka iş yapabilir. Eğlenceyi kendisinde yapılandırmış varlıklar, bunu ne zaman ve nasıl kullanacağı konusunda tecrübeli olarak yaşamlarını eğlenerek geçirme imkanlarını yakalarlar. Sevginin içinde yer alan eğlence erdemi, gereken şekilde çalışır.

Gerçeklik Gördüklerimiz, Duyduklarımız ve Bu Sınırlı Duyularımızla Algılayabildiklerimiz Gibi Değildir... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Gerçeklik gördüklerimiz, duyduklarımız ve bu sınırlı duyularımızla algılayabildiklerimiz gibi değildir, bu şekilde bir tanımla kesinlikle sınırlandırılmamalıdır.

Duyular gerçek olarak tanımladığı şeyleri bilgiler yoluyla varlığa aktarır ve varlıkta bu gerçekliği tanımlar ve yaşar. Gerçeklik tamamen varlığın bilgi ve tecrübelerinin bir sonucu olarak kabul ettiği yaşamsal bilgiler ve anlamlar bütünlüğünün tanımlanması yoluyla ortaya çıkarılan hakikatlerdir. Görebildiğin, duyabildiğin, farkındalık şeklinde var olabildiğin alanların, yaşamların gerçek olduğunu sanarak yaşamak, gerçekliği duyuların algıladığı şekilde tanımlamak zorunluluğunu ortaya çıkarır, oysaki gerçeklik, varlığın kendisinin kabul ettiği, bilgiler ve oluşumlar olarak açıklamasını yapabileceği şekilde bir tanımlama ile açıklanmalıdır. Bu şekilde varlıkların sadece duyuları ile elde ettiği bilgilerin sınırlandırmaları olmadan tanımlanan bilgiler ve anlamlar bütünlüğünü ifade eden alanlarla ilgili bir kavram olmalıdır.

Gerçeklik Nedir? Gerçeklik Nasıl Tanımlanır? Gerçekliğin Felsefi Tanımı

Çünkü aslında o zaman..... ve şimdi Sevgi varlığı olman... / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler


Çünkü aslında o zaman..... 
ve şimdi Sevgi varlığı olman...

...... farkında değildin, senin içinde obsede olmamandan ötürü kesinlikle söyleyebileceğim bir cevap olarak var olmayı kıymetlendirici ve kesinlikle var olması gereken bir ışık, bir ateş, bir varlık var ve bu sonuçtan sonra, ki elde ettiğin bilgilerde bu sonralığın içinde artık, bu ateşi büyütmekle ilgili olarak ve yaratılış içinde dokunulmazlık hakkını böyle bir dünya hayatında şu zamana kadar yaşadığın dertleri, sorunları, çileleri, saçma sapan yaşam hallerini de hatırlayarak kendi direnişinin sonucu olarak hak ettiğin ve kesinlikle kullanabileceğin bir özelliğin şeklinde sayabilir misin, ben sayabilirim, tebrik ederim hatta, bir sürü şeytani obsedör yaratık arasından bir şekilde sıyrılmayı başardın ve sevgi varlığı oluyorsun... Ya:)   Çok sorunlu bir geçmiş olabilir ama gelecek öyle güzel ki, sevginin kendisi olma imkanın artık bir adım ötende, yolları da belli, bilgileri de, yöntemleri de, ve sana uygun da deniliyor, yapında müsait, hiç bir engel yok...

Bir varlık için bu yaratılışta daha güzel ne başına gelebilir bilmiyorum, tabi öncesinde gelen böyle bir alana düşmek kötülüğünü demek ki yenebilmek denilen erdemsel bir başarının sonuçlarını yaşamakla ilgili oluyoruz ve olanların bu kadar kötü olmasıydı belki de karşımıza gelen şeyin bu kadar kıymetli ve paha biçilemez olmasının nedeni? Ama işte oldu, bitti... Şimdi önümüze bakarak yürüme zamanı... Ben uzun bir süre yolu biliyorum, temizledim de, rahat rahat yürüyün siz, merak etmeyin, sevgiyi uygulamanız ile ilgili olan bu yolda sevginin içeriği sizi sürekli kontrol ve denetleme içinde tutacak şekilde yapılanma halindedir ve sizin için rahatlık dilemekle ilgili son derece rahatım...:)

Vil İxix Sis Erdeminin Sevgiyle Uyumlu Olan ve Davranışları Şekillendiren Enerjetik, Arzulu ve Zevkli Geçen Zamanları için....

Vil İxix Sis Erdeminin Sevgiyle Uyumlu Olan ve Davranışları Şekillendiren Enerjetik, Arzulu ve Zevkli Geçen Zamanları için....

...size özel bir alanda 

....varlıklar kendileri için en uygun alanı bulduktan sonra ve güzellik ve bakımlılık ve temizlik içinde bir araya gelirler ve ilk dört erdemin etkisi, onları bu ilişkileri bitene kadar kendi özellikleri ile etkilemeye ve güzellik, temizlik,  Vil İz Vix dinlenmek ve yaşamın tadını çıkarmak için bu buluşmanın olduğunun bilgisini yaşatan erdemsel özellikler, var olma hali yaşayan varlıkları bu gibi durumlarda özellikle bu konuya konsantre olarak anlarının tadını en iyi şekilde çıkarmak için kendilerini bu anın içerisinde yaşanacak olan erdemsel bilgilerin uygulanması sırasında ortaya çıkacak olan hislerin, duyguların, algıların, tecrübelerin, zevklerin, tatlı heyecanların, hazların, coşkuların, mutlulukların ve sevinçlerin yaşanmasına ve bu sırada onları deneyimlerken neleri deneyimlediğinin farkında olarak kendisini bir amacın içinde olacak şekilde partnerine şartlandırmaya adamak olacaktır. 

Çünkü maksat sevgi içinde yaşanan bu ilişki boyunca varlıkların birbirlerini bir çok açıdan tatmin edebilmeyi başarmasıdır ve tatminde zaten bu konudaki başarının adıdır. Bu amaçla buradadırlar ve bunu en iyi şekilde uygulamak için bu konudan başka şeylere kendilerini vermemelidirler. Artık bu bir araya gelme anından sonra bu iki partnerin bütün varlıksal alanlarındaki tek konu ve amaç ve istek ve arzu birbirleri ile yaşanacak olan cinsel tecrübelerle ilgili olacaktır... Bu şartlandırmayı sağlayacaklardır... 

Vil İxix Sis Erdemsel Özelliği

Düşünür Erdemsel Özelliği, Düşünür Erdemi Nasıl Çalışır, Düşünür Erdeminin Felsefi Tanımı / Anekdotlar, Aydınlatıcı Bilgiler

Düşünür Erdemsel Özelliği, Düşünür Erdemi Nasıl Çalışır, Düşünür Erdeminin Felsefi Tanımı

Düşünür erdemsel özelliği, varlığın bilgi ve tecrübelerini kullanarak yaşanan her olay konusunda düşünen, sonuçlar çıkaran, anlamlar arayan, varlığın bildikleri üzerinden sorgulamalar ve incelemeler yapan, oldukça dikkatli bakış açısı ile olayları çok iyi gözlemleyen, sebepleri ve sonuçları açısından, düşündüğü konunun varlığın tarafından bilinmesi açısından, gözlemlerde yaparak bilinen ve cevapları ispatlanmış gerçeklerle uğraşmadan bilinmeyen, sorunlu ve çare olunması adına düşünmek, muhakeme yapmak, felsefe ve benzeri özellikleri bilen bir varlık ise O'nun bu bilgi ve tecrübelerini kullanarak çözümler getiren ve bütün duyusal özelliklerinin bilgilerini de gerektiği zamanlarda çalışmaları için kullanma özellikli ve varlığın kendisi dışında düşünme ve anlamlar getirmeler konusunda kendisinde böyle bir yapılanmanın olmasını sağlayan bu bilgi mekanizması, düşünür erdemsel özelliği, kendi yapılandırıldığı alanlarda bu şekilde çalışarak sonuçları varlığın zihninde algılamasını sağlar ve varlık bunları sanki düşünüyormuş gibi sanarak zihinsel alanında bir ayrılık gibi algılanan iletişimlere sebep olmaz. 

Varlıksal alanları içerisinde varlıkla ilgili olabildiği her konuda ilgili bu özelliğini kullanarak çareler üretir. Erdem olarak yapılandırılarak çalışmaya başlayan düşünür erdemsel özelliği, bu şekilde yoğun bir uğraş içinde olan varlığın zamanla duyusu olması çok mümkündür ve varlıklar ve varlıksal alanlarının mutluluğu ve güvenliği için merkez olan varlığın yerine bir de bu erdemsel özellik düşünerek, O'na yardımcı olur, faydalar sağlar. Sevgiyi tamamlayan erdemler arasın da bulunarak gereken şekilde çalışır. Aynı zamanda bu özellikleri varlığın kendisini de bu yönde etkileyerek varlığında bir düşünür olarak davranmasına neden olur.

♫ Klasik Müzik, Caccini, Beethoven, Debussy, Barber, Classical Music, Mu...

sanatcamiasi.com'dan Görüntüler, Belki İleride, Yeniden Açılması, Söz Konusu, Olsun mu? :)